Marge Simpson’ın sesi Nancy Mackenzie hayatını kaybetti

‘The Simpson’daki Marge Simpson karakterine sesiyle hayat veren Perulu-Meksikalı seslendirme sanatçısı Nancy MacKenzie, 81 yaşında hayatını kaybetti.

MacKenzie çizgi dizinin Latin Amerika versiyonundaki ilk 15 sezonunda Marge Simpson’ın İspanyolca seslendirmesini yapmıştı. MacKenzie, diğer rollerinin yanı sıra “The Matrix”te Trinity karakterini de seslendirmişti.

‘SENİ ASLA DUYURMAYACAĞIZ’

Lisa ve Bart Simpson’un Latin Amerikalı ses sanatçıları Patricia Acevedo ve Claudia Motta, sosyal medya paylaşımlarında, “Derin bir üzüntüyle, Simpson çocukları, sevgili annemiz Marge Simpson’ın vefatını duyurur. Huzur içinde yat, seni asla unutmayacağız” yazdı.

‘KAHKAHALAR, TARTIŞMALAR, SIRDAŞLIKLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM’

Çizgi dizideki eşi Homer’ı seslendiren Humberto Vélez de X hesabından yaptığı paylaşımda, “Birlikte çalışarak ve seyahat ederek birçok saat geçirdik. Kahkahalar, tartışmalar, sırdaşlıklar için teşekkür ederim. Hayatın bu bölümünü benimle birlikte yaşadığın için teşekkür ederim. Kariyerimin en önemli projesinin temel bir parçasıydın, öylesin ve öyle kalacaksın” ifadesini kullandı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x